Prístroje

ZEISS IOL MASTER

Bezkontaktné zariadenie slúžiace na výpočet umelej vnútroočnej šošovky ako náhrada za šošovku vlastnú pri operácií sivého zákalu (katarakty).

ZEISS YAG LASER

YAG laser slúži na odstraňovanie druhotného sivého zákalu (sekundárnej katarakty), ktorý sa tvorí v niektorých prípadoch po operácií sivého zákalu. Taktiež sa využíva u ľudí so zeleným zákalom na zníženie hodnôt vnútroočného tlaku. Je to ambulantný bezbolestný zákrok trvajúci niekoľko minút a nevyžaduje predoperačné vyšetrenie.

PERIMETER

Prístroj slúži sa vyšetrenie šírky zorného poľa. Je dôležitý v diagnostike a sledovaní progresie zeleného zákalu (glaukómu), či rôznych neurologických ochorení.

FAKOEMULZIFIKAČNÝ PRÍSTROJ BAUCH + LOMB Stellaris

Moderný ultrazvukový prístroj pre mikrochirurgické operácie predného segmentu oka (katarakta, galukóm). Operácia prebieha bezbolestne v lokálnej anestézií.

TOPCON 3D OCT Maestro

Plnoautomatické 3D zariadenie na vnútoroočnú analýzu, ktoré nám poskytuje podrobné informácie o sietnici, zrakovom nerve, dúhovke, rohovke a umožňuje skorú diagnostiku rôznych ochorení týchto štruktúr. OCT vyšetrenie je dôležité pre sledovanie progresie zeleného zákalu a vďaka špeciálnej zabudovanej kamere umožňuje vyšetrenie očného pozadia bez nutnosti rozširovania zrenice. Je to bezbolestné a bezkontaktné vyšetrenie trvajúce niekoľko minút.

MIKROSKOP Alcon Luxor LX3

Najmodernejší mikroskop zabezpečuje bezchybný priebeh vnútroočných operácií s minimálnym výskytom pooperačných komplikácií.

TOPCON AUTO KERATO-REFRACTO TONOMETER TRK-2P

Ako prví na Slovensku máme možnosť využívať toto bezkontaktné zariadenie na meranie vnútroočného tlaku, refrakcie a hrúbky rohovky v jedinom kroku. Údaje o hrúbke rohovky sú dôležité pre stanovenie správnej hodnoty vnútroočného tlaku. Vyšetrenie je bezbolestné a trvá pár minút.

Potrebujú aj vaše oči odbornú pomoc?

Neváhajte a napíšte nám.