Očné centrum VISTAMET v Považskej Bystrici  vzniklo v roku 2006 ako lekárska prax pani primárky MUDr. Evy Trizuljakovej.  V priebehu niekoľkých rokov sa prax pani doktorky rozšírila o ďalších lekárov a zdravotné sestry.  Vzniklo moderné očné centrum zamerané na diagnostiku očných ochorení, ale hlavne na jednodňovú chirurgiu oka.  V priebehu posledných 10 rokov sa naše očné centrum vypracovalo na jedného z regionálnych lídrov v odbore oftalmológia.  Od apríla 2021 sídlime v nových priestoroch v budove DIAMON Residence.
Nové priestory šité „na mieru“, nám dovolili ešte viac rozšíriť náš tím a spolu s ním aj rozsah a kvalitu poskytovaných služieb. Bezbariérový prístup,  centrálna poloha a nadštandardné prostredie, robia z našej kliniky vyhľadávané zdravotnícke zariadenie nielen pre pacientov z okolia. Disponujeme najmodernejšími diagnostickými prístrojmi  od svetových výrobcov, vrátane 3D OCT Tomografu, endoteliálneho biomiroskopu a počítačového perimetra.  Pred operačným zákrokom kladieme dôraz na precíznosť, k čomu nám okrem vysoko odborného personálu pomáha aj navigačný systém VERION od spoločnosti ALCON,  ktorý chirurgovi umožňuje najpresnejší možný postup pri výmene vnútroočnej šošovky.
Pri samotnom operačnom zákroku, je o Vás dobre postarané.  Novo vybudovaný operačný trakt disponuje nezávislou vzduchotechnikou a samostatným elektrickým napájaním. Pri samotnej operácií sa môže chirurg spoľahnúť na špičkový mikroskop LUXOR od spoločnosti ALCON,  a fakoemulzifikátor STELLARIS od firmy Bausch and Lomb.
Okrem refrakčnej chirurgie oka sa venujeme aj estetickej chirurgii v okolí oka. Spadnuté mihalnice a ovisnuté očné viečka už nebudú problémom, ktorý Vás oberá o sebavedomie.  Výrastky a bradavičky Vám odstránime pomocou prístroja PLAZMA JETT.
Po vyšetreniach Vám podľa predpisu na okuliare v našej Optike DIAMON pomôžeme vybrať nové okuliare.